Trafik Sigortası - Kasko

Sağlığınız,Hayatınız,Eviniz,İşiniz,Sorumluluklarınız,Aracınız,Varlıklarınız,Seyahatleriniz,Geleceğiniz hepsi bizim güvencemizle… Siz sadece yaşamın tadını çıkartın,gerisini bize bırakın!

Araç Karayolları Zorunlu Mali Sorumuluk (Trafik)
Zorunlu trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Bu sigorta ile karşı tarafa verebileceğiniz maddi ve bedeni zararları güvence altına alabilirsiniz.
2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre; trafik sigortasının her yıl yenilenme koşulu ile yaptırılması zorunludur. Bu sigortayı yaptırmayan araçların trafiğe çıkması yasaktır.
Zorunlu trafik sigortası kapsamı ana teminatlar ve ek teminatlar olarak ayrılıyor. Ana teminatlar ilgili mevzuat gereği her trafik sigortasında bulunurken, ek teminatlar ise araç sahibinin isteğine göre eklenebilir.
Zorunlu trafik sigortası ana teminatları şunlardır;
Maddi Zararlar Teminatı,
Sağlık Giderleri Teminatı,
Sürekli Sakatlık Teminatı,
Ölüm Teminatı,
Değer Kaybı zararları,

Yurtdışı Yeşilkart Sigortaları,
Trafik Sigorta Poliçeniz T.C. Sınırlarından sonra geçersizdir,Yeşil Kart Sigortası Düzenletilmelidir.
Yeşil Kart, Yeşil Kart Sistemine üye ülkelerde geçerli olmak üzere düzenlenen, Uluslararası Motorlu Taşıt Sigorta Kartıdır.
Yeşil Kartın varlığı motorlu taşıt kullanıcısına sisteme dâhil olan ülkelere yaptığı seyahatlerde kolaylık sağlar. Yeşil Karta sahip bir aracın sigorta teminatı ve sigortacısının kolaylıkla tespit edilebilir olması nedeniyle bu aracın bir kazaya sebebiyet vermesi durumunda zarar gören tarafa ödeme gecikmeksizin yapılabilir.
Trafik sigortasının eki niteliğinde olan Yeşil Kart, kazanın meydana geldiği ülkede yapılması zorunlu olan Motorlu Taşıt Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasına(Trafik Sigortası) eşdeğer bir belgedir.
Bir başka deyişle kazanın meydana geldiği ülkede yürürlükte olan trafik sigortası mevzuat, kapsam ve limitleri çerçevesinde teminat vermektedir.
Büroların, zararı ivedilikle giderip ödeme yapabilmesi için kazaya neden olan aracın, olay tarihinde Yeşil Kart Sistemine üye bir ülke tarafından düzenlenmiş
geçerli bir Yeşil Kartının olması gerekmektedir. .

A

AVUSTURYA

IRL

İRLANDA

AL

ARNAVUTLUK

IS 

İZLANDA 

AND

ANDORRA

L

LÜKSEMBURG

AZ

AZERBAYCAN

LT

LETONYA

B

BELÇİKA

LY

LİTVANYA

BG 

BULGARİSTAN

M

MALTA

BIH

BOSNA HERSEK

MA 

FAS

BY 

BEYAZ RUSYA

MD

MOLDOVA

CH

İSVİÇRE

MK

MAKEDONYA

CY

KIBRIS

MNE

KARADAĞ

CZ

ÇEK CUMHURİYETİ

N

NORVEÇ

D

ALMANYA

NL

HOLLANDA

DK

DANİMARKA

P

PORTEKİZ

E

İSPANYA

PL

POLONYA

EST

ESTONYA

RO

ROMANYA

F

FRANSA

RUS

RUSYA

FIN

FİNLANDİYA

S

İSVEÇ

GB

İNGİLTERE VE K.İRLANDA

SK

SLOVAK CUM.

GR

YUNANİSTAN

SLO

SLOVENYA

H

MACARİSTAN

SRB

SIRBİSTAN

HR

HIRVATİSTAN

TN

TUNUS

I

İTALYA

TR

TÜRKİYE 

IL 

İSRAİL

UA

UKRAYNA

IR

İRANKasko Sigortası,
kapsamlı ve teminatları herkesin bütçesine uygun Kasko Sigortasını size ve aracınıza özel olarak sunuyoruz.
karşı araçtaki hasarı değil, sigortalıya ait araçtaki hasarı teminat altına alır.Araç kasko sigortasının amacı, sigorta ettirene ait motorlu aracın uğrayacağı zararları tazmin etmektir.
Bu nedenle trafik sigortası karşı tarafı ve üçüncü kişileri korurken, kasko sigortası aracınızı ve bütçenizi güvence altına alır. Kaza ve hasar durumlarında kasko sayesinde büyük maliyetlere katlanmak zorunda kalmazsınız.
Kasko sigortası ile aracınızın hasar görmesi, kullanılamayacak halde olması ya da ölüm, yaralanma gibi can güvenliği sorunlarının yaşandığı olası hallerde sigorta sahibine finansal destek sağlanmaktadır.
Kasko ana teminatları olan yangın, çalınma, hırsızlık, çarpma ve çarpışma durumlarına karşı aracınızı güvence altına almanın  yanısıra; ferdi kaza, sel ve su baskını, terör, hukuksal koruma, zengin asistans plus pakedi, yurtdışı kapsamı gibi ek teminatlar ile sigorta kapsamınızı genişletebilirsiniz.
Kaza durumunda teminat içeriği, asistans hizmetleri ve hasar süreçlerinde hızı ile size tam bir güvence ve  müşteri memnuniyeti sağlar.

Kasko Yurtdışı Teminatı;
Yurtdışına aracınızla çıkmayı planladığınızda, Kasko poliçenize yurtdışı teminatı eklenmesi konusunda acenteliğimize talebinizi iletmeyi unutmayınız…
Yurtdışında meydana gelen bir kaza durumunda yerel yetkililere zabıt tutturmanız ve hasarın tespiti için ekspertiz yaptırmanız gerekmektedir.
Hasar meydana geldiğinde acenteliğimizi veya Kasko Sigorta Şirketinizin yol yardım telefonu arayarak bilgi vermeli ve bilgi almalısınız
Hasarın yurtdışında onarılması sigortacının onayına tabi olup sigortacının onay vermesi durumunda tanzim olunan ekspertiz raporunun ve
tamir masraflarına ait orijinal faturaların mahalli konsolosluğumuz veya resmi makamlar tarafından tasdik edilmesi gerekmektedir.
Hasarlı araç için yurt dışında yapılan hasarla bağlantılı tüm çekme ve kurtarma masrafları için ödenecek bedel, Sigorta poliçesi limitleri dahilince Euro karşılığı ödenecektir.
Arıza durumunda ise bu limitler Sigorta Poliçesi limitleri dahilince EURO olarak ödenecektir.Sorularınız için...